Altány a pergoly

Pro všechny mnou dodávané dřevěné konstrukce se snažím na trhu vybírat materiály a komponenty, které odráží mou filozofii výroby a zákazníkovi přináší vysoký standard za rozumné peníze. Zaměřuji se zejména na výrobu a montáž altánů a pergol, standardně ale dodávám vše dle představ a přání klientů. Vyrábím tak zimní zahrady, letní kuchyně, přístřešky pro palivo, přístřešky pro automobily (garážová stání) a mnohé další. Mezi přání mých zákazníků patří třeba i výroba boudy pro psího miláčka, výroba dekorativního nábytku k pergole, apod.

Většina dřevěných konstrukcí je tak vyráběna z konstrukčního smrkového řeziva s označením KVH. (Jedná se o sušená, hraněné a formátované smrkové dřevo, které je délkově lepené. Nabízí tak oproti klasickému katrovému řezivu větší tvarovou stálost a to i při jeho maximální standardizované délce 13 m). KVH hranoly se již po léta používají ve stavebnictví a to zejména u náročných konstrukčních celků. Krom již zmíněné tvarové stálosti KVH nabízí i mnohé jiné moderní přednosti. Jednou z nich je zdravotní nezávadnost, neboť při lepení KVH hranolů jsou použita výhradně polyuretanová lepidla bez rozpouštědel.

Pokud je to přáním zákazníka, nebo designovým záměrem, vyrábím i z klasického katrového dřeva a to nejen ze smrku, ale i z jiných běžně dostupných dřevin (jedle, modřín, ..). Výhodou klasického řeziva oproti konstrukčnímu hranolu KVH je jeho naturální podoba a pro mnohé tím pádem i přirozená krása, která se ze strojního řeziva vytrácí. To je ovšem věc nejen názoru, ale hlavně vkusu každého klienta.

Nevýhodou takového řeziva je fakt, že se vlivem schnutí u něj objevují tzv. výsušné praskliny, ohýbá se a kroutí (dochází k tzv. prostorovým deformacím hranolů) a vyskytuje se i smolnatost. Žádnou z těchto věcí nelze považovat za kaz nebo vadu, je to přirozená vlastnost materiálu a zmíněné praskliny, které zejména v letních měsících mohou být značné, nemají ani vliv na kvaliti a pevnost výsledné konstrukce.

Je diskutabilní, který z materiálů je lepší, z technického hlediska jsou lepší konstrukční hranoly, existuje ovšem spoustu dalších hledisek, která ovlivňují nebo dokonce určují výběr toho či onoho materiálu (vkus, typ konstrukce, umístění na stavbě či v krajině, okolní prostředí, atd.)

oslovila vás moje nabídka, neváhejte mne kontaktovat

pište na email altanyjh@email.cz nebo volejte na mobilní číslo 722 163 978

Co se ceny za kompletní realizaci týče, ta se kalkuluje individuálně. Zohledněn je právě typ použitého materiálu, povrchové úpravy, apod. Protože dodávám kompletní řešení, pak cenu ovlivňují i případné další práce a rozsah její dodávky (základ, krytina, doprava, atd.). Po prohlídce místa realizace je pak na základě všech výše jmenovaných kritérií vystavena písemná nabídka, kterou zákazníkovi doručujeme nejčastěji e-mailem v elektronické podobě. Těm dříve narozeným nebo těm, kteří nemají internet a email pochopitelně nabídku doručím osobně, popřípadě klasickou poštou.

Nabízím i možnost zpracovat jednoduchou skicu - jakýsi návrh budoucí konstrukce. Ukázku takových návrhů si můžete prohlédnout zde.

Pokud se chcete podívat na některé z mých realizací, mohu po domluvě a souhlasu majitele zprostředkovat osobní prohlídku některého z mých výrobků či konstrukcí. Věřím ale, že mnohem pohodlnější pro vás bude prohlédnout si některou z mnoha galerií na stránce fotogalerie na tomto webu.

 
 
         

ÚVOD   |   úvodní stránka webu

ALTÁNY A PERGOLY   |   stručný popis

SAUNY   |   něco z historie, stručný popis

FOTOGALERIE   |   ukázky realizací

NÁVRHY   |   ukázky skic a návrhů realizací

KONTAKTY   |   kontaktní informace

 

©  2013 Jiří Henzl - ALTÁNY JH - www.altanyjh.cz
©  2013 Pavel Štěpina - webauthor, webdesign

Všechna práva vyhrazena. Kopírování či jiné neautorizované používání textů, obrázků, grafiky a jiného obsahu tohoto webu, je bez výslovného souhlasu jeho autora zakázáno.

 

TOPlist